Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi İZMIR

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi , İzmir

İzmir Sanat Galerileri

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi kendini gizleyerek hizmet vermektedir. İki konser salonu (1150 ve 250 kişilik), beş sanat galerisi, açık hava performans alanları, ve restore edilen erken 20. yy binalarını (café, müzik kütüphanesi ve CD & kitap satış mağazası) barındıran kompleksinalışılmadık performansı iki yönlü açıklanabilir. Birincisi, kentsel ölçekte, yapının ketumluğu çevrenin usandırıcı kakafonik yapısında bir rahatlamaya imkan sağlıyor. Tozkoparan Mimarlık, sanat merkezini göze sokmaktansa İzmir'in adeta sur duvarları gibi olan yüksek apartmanlarından kaçırarak yoğun kentsel doku içinde bir kaçış noktası yaratmayı tercih etmiş. Kendi sözleri ile, içe dönük bir eğlence alanı ve izole bir müzedense, düşledikleri ve inşa ettikleri, sanatçıları ve halkı biraraya getirecek bir kentsel iletişim-etkileşim platformu sağlamayı amaçlıyor. Bu bağlamda ana yapının önündeki platform, sanatçıların günlük yaşamdan ve karşılıklı olarak seyircilerin de sanattan izlenimleri ödünç aldığı bir mecazi bir pencere olarak tanımlanabilir. İkinci olarak akustik anlamda da hiç bir deformasyona yol açmayan konser salonu kendini gizlemeyi başararak sanatçıların performanslarını ön plana çıkarır. Özetle Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi sanat ve günlük yaşamı üstüste çakıştırarak İzmir kent yaşamına yeni bir boyut getiriyor.

İzmir
İzmir
İzmir Sanat Galerileri

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Fotoğrafları

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi GİDEN ESHOT OTOBÜSLERİ

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Nerdedir? Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Nasıl Gidilir?

Yol Tarifi İzmir Şehir Rehberi'ni kullanarak Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi nerededir, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi nasıl gidilir anında öğrenin! Yol Tarifi'nin İzmir şehir rehberinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi adres ve telefon bilgilerini alabileceğiniz gibi İzmir'de bulunan diğer Sanat Galerileri listesine ulaşabilirsiniz. İşte bu sayfada bulabileceğiniz bilgiler:

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Yol Tarifi: Yol Tarifi'nin Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi için hazırlamış olduğu bu sayfanın tepesinde Yol Tarifi haitası bulunmaktadır. Haritada Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi açık yeşil renkle işaretlenmiştir. Aynı zamanda, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi yakınında bulunan ESHOT otobüs durakları da mavi renkle işaretlenmiştir.
  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Nasıl Gidilir?: Yol Tarifi haritasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi yakınında bulunan otobüs durakları listelenmiştir. Bu duraklara tıklayarak o duraktan geçen ESHOT otobüslerini bulabilirsiniz. Ayrıca Yol Tarifi'nin "Oraya Nasıl Gidilir?" özelliğini kullanarak da bulunduğunuz yerden Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi nasıl gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Adres, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Nerdedir?: Yol Tarifi İzmir şehir rehberinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi adresi "İzmir" olarak kaydedilmiştir.
  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Telefon Numarası: Yol Tarifi İzmir şehir rehberinde kayıtlı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi telefon numarası ""dir.
  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Giden Otobüsler: Yol Tarifi haritasının hemen altında yer alan " Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Giden ESHOT Otobüsleri" kısmında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi yakınından geçen ESHOT otobüsleri listelenmiştir. İzmir belediyesi otobüsleri kalkış duraklarına göre sıralanmıştır. Bulunduğunuz yere en yakın ESHOT otobüs durağını bularak o duraktan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi 'e hangi otobüsle gidebileceğinizi bulabilirsiniz.
  • İzmir Sanat Galerileri: Her gün genişleyen Yol Tarifi İzmir şehir rehberini kullanarak İzmir'de bulunan diğer Sanat Galerileri listesine ulaşabilirsiniz.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi YOL TARİFİ ETİKETLERİ

  • ahmed adnan saygun sanat merkezi nasıl gidilir