Bursa Kent Müzesi BURSA

Bursa Kent Müzesi , Bursa

Bursa Müzeler

• Heykel Meydanı'nda yer alan Bursa Kent Müzesi, 14 Şubat 2004’te ziyarete açıldı. Müze binası 1926’da Ekrem Hakkı Ayverdi tarafından Adliye Binası olarak inşa edildi, mimarının Kemalettin Bey olduğu sanılmaktadır. 1999'da adliye’nin yeni binasına taşınmasından sonra boşalan bina, 2001-2004 arasındaki restorasyon sürecinden sonra müze binası haline geldi. Binanın müzeye dönüştürülmesi sürecinde yüksek mimar Naim Arnas görev aldı (ekleyen mehmet adın)2006 Yılı Mayıs ayında Avrupa Müze ödülünü Portekizin başkenti Lizbonda düzenlenen törenle aldı.

Bursa
Bursa
Bursa Müzeler

Bursa Kent Müzesi GİDEN BURULAŞ OTOBÜSLERİ

Bursa Kent Müzesi Nerdedir? Bursa Kent Müzesi Nasıl Gidilir?

Yol Tarifi Bursa Şehir Rehberi'ni kullanarak Bursa Kent Müzesi nerededir, Bursa Kent Müzesi nasıl gidilir anında öğrenin! Yol Tarifi'nin Bursa şehir rehberinde Bursa Kent Müzesi adres ve telefon bilgilerini alabileceğiniz gibi Bursa'de bulunan diğer Müzeler listesine ulaşabilirsiniz. İşte bu sayfada bulabileceğiniz bilgiler:

  • Bursa Kent Müzesi Yol Tarifi: Yol Tarifi'nin Bursa Kent Müzesi için hazırlamış olduğu bu sayfanın tepesinde Yol Tarifi haitası bulunmaktadır. Haritada Bursa Kent Müzesi açık yeşil renkle işaretlenmiştir. Aynı zamanda, Bursa Kent Müzesi yakınında bulunan BURULAŞ otobüs durakları da mavi renkle işaretlenmiştir.
  • Bursa Kent Müzesi Nasıl Gidilir?: Yol Tarifi haritasında Bursa Kent Müzesi yakınında bulunan otobüs durakları listelenmiştir. Bu duraklara tıklayarak o duraktan geçen BURULAŞ otobüslerini bulabilirsiniz. Ayrıca Yol Tarifi'nin "Oraya Nasıl Gidilir?" özelliğini kullanarak da bulunduğunuz yerden Bursa Kent Müzesi nasıl gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  • Bursa Kent Müzesi Adres, Bursa Kent Müzesi Nerdedir?: Yol Tarifi Bursa şehir rehberinde Bursa Kent Müzesi adresi "Bursa" olarak kaydedilmiştir.
  • Bursa Kent Müzesi Telefon Numarası: Yol Tarifi Bursa şehir rehberinde kayıtlı Bursa Kent Müzesi telefon numarası ""dir.
  • Bursa Kent Müzesi Giden Otobüsler: Yol Tarifi haritasının hemen altında yer alan " Bursa Kent Müzesi Giden BURULAŞ Otobüsleri" kısmında Bursa Kent Müzesi yakınından geçen BURULAŞ otobüsleri listelenmiştir. Bursa belediyesi otobüsleri kalkış duraklarına göre sıralanmıştır. Bulunduğunuz yere en yakın BURULAŞ otobüs durağını bularak o duraktan Bursa Kent Müzesi 'e hangi otobüsle gidebileceğinizi bulabilirsiniz.
  • Bursa Müzeler: Her gün genişleyen Yol Tarifi Bursa şehir rehberini kullanarak Bursa'de bulunan diğer Müzeler listesine ulaşabilirsiniz.

Bursa Kent Müzesi YOL TARİFİ ETİKETLERİ

  • bursa kent müzesi haritada yeri