De Jongh Malikanesi İZMIR

De Jongh Malikanesi , İzmir

İzmir Diğer Yapılar ve Firmalar

Ailenin İzmir’e gelen ilk üyesi John de Jongh 1812 yılında İzmir’e ayak basmıştır. Aynı yıl Mary Wilkinson ile evlenen John, kısa süre sonra başarılı bir girişimle pamuk basma fabrikası ve The İmperial adlı bir gazete çıkarır. Son olarak ise Danimarka’nın başkonsolosluğu görevini yaptıktan sonra 1854 yılında İzmir’de ölür. Oğulları John Robert ve David fabrikayı ve gazeteyi çalıştırmaya devam ederken bunun yanında bankacılık faaliyetlerine de el atmışlardır. Daha sonra da John Robert de Jongh Danimarka konsolosu olarak atanmıştır. Üçüncü kuşak de Jongh’lar arasında John Atkinson, David, Oscar, Henry de Jongh’lar bulunmaktaydı. John Atkinson Danimarka muavin konsolosu olarak atanır, David ailenin bankacılık işlerini sürdürmeye devam etmiştir. Oscar ve eşi Cleofe’nin de 1922 yangınından hemen önce Türk çeteler tarafından öldürüldüğü söylenilmiştir fakat kesinlik yoktur. Henry ise Thomas Bowen Rees ile Egypte and Levant buharlı vapur şirketine katılırlar. İşte araştırmamın konusu olan de Jongh malikanesi bu dönemde inşa edilmiştir. Tahminler ise malikanenin Henry de Jongh tarafından 19. Yüzyıl sonu gibi inşa edildiğini göstermektedir. Bu gün Buca belediyesi kültür evi olarak kullanılan köşkün içindeki sergide malikanenin tarihi 1877 olarak verilmektedir fakat bunun hangi kaynaktan alındığı bilinmemektedir.

İzmir
İzmir
İzmir Diğer Yapılar ve Firmalar

De Jongh Malikanesi Fotoğrafları

De Jongh Malikanesi GİDEN ESHOT OTOBÜSLERİ

De Jongh Malikanesi Nerdedir? De Jongh Malikanesi Nasıl Gidilir?

Yol Tarifi İzmir Şehir Rehberi'ni kullanarak De Jongh Malikanesi nerededir, De Jongh Malikanesi nasıl gidilir anında öğrenin! Yol Tarifi'nin İzmir şehir rehberinde De Jongh Malikanesi adres ve telefon bilgilerini alabileceğiniz gibi İzmir'de bulunan diğer Diğer Yapılar ve Firmalar listesine ulaşabilirsiniz. İşte bu sayfada bulabileceğiniz bilgiler:

  • De Jongh Malikanesi Yol Tarifi: Yol Tarifi'nin De Jongh Malikanesi için hazırlamış olduğu bu sayfanın tepesinde Yol Tarifi haitası bulunmaktadır. Haritada De Jongh Malikanesi açık yeşil renkle işaretlenmiştir. Aynı zamanda, De Jongh Malikanesi yakınında bulunan ESHOT otobüs durakları da mavi renkle işaretlenmiştir.
  • De Jongh Malikanesi Nasıl Gidilir?: Yol Tarifi haritasında De Jongh Malikanesi yakınında bulunan otobüs durakları listelenmiştir. Bu duraklara tıklayarak o duraktan geçen ESHOT otobüslerini bulabilirsiniz. Ayrıca Yol Tarifi'nin "Oraya Nasıl Gidilir?" özelliğini kullanarak da bulunduğunuz yerden De Jongh Malikanesi nasıl gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  • De Jongh Malikanesi Adres, De Jongh Malikanesi Nerdedir?: Yol Tarifi İzmir şehir rehberinde De Jongh Malikanesi adresi "İzmir" olarak kaydedilmiştir.
  • De Jongh Malikanesi Telefon Numarası: Yol Tarifi İzmir şehir rehberinde kayıtlı De Jongh Malikanesi telefon numarası ""dir.
  • De Jongh Malikanesi Giden Otobüsler: Yol Tarifi haritasının hemen altında yer alan " De Jongh Malikanesi Giden ESHOT Otobüsleri" kısmında De Jongh Malikanesi yakınından geçen ESHOT otobüsleri listelenmiştir. İzmir belediyesi otobüsleri kalkış duraklarına göre sıralanmıştır. Bulunduğunuz yere en yakın ESHOT otobüs durağını bularak o duraktan De Jongh Malikanesi 'e hangi otobüsle gidebileceğinizi bulabilirsiniz.
  • İzmir Diğer Yapılar ve Firmalar: Her gün genişleyen Yol Tarifi İzmir şehir rehberini kullanarak İzmir'de bulunan diğer Diğer Yapılar ve Firmalar listesine ulaşabilirsiniz.

De Jongh Malikanesi YOL TARİFİ ETİKETLERİ

  • de jongh malikanesi