GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) BURSA

GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) , Bursa

Bursa Solaryumlar, Hamamlar ve Saunalar

Şengül Hamamı Ulu Cami’nin kuzey batısında Yıldırım Bayezid döneminde (salt. 1389-1402) Ulu Cami vakfı olarak yaptırılmıştır. Tek hamam plan tipolojisinde, duvarları moloz taşla örülerek inşa edilen Şengül Hamamı’nda kubbe ile örtülü soğukluk kısmından iki eyvanlı, dikdörtgen planlı sıcaklık bölümüne geçilir. Burada iki tane halvet de vardır. Kazan ve külhan ise hamamın batısındadır. 16. yüzyılda günlük 16 ila 25 akçeye kiraya verilmekte olan hamam, geçirdiği yangınlar nedeniyle tahrip olmuştur. Soğukluk bölümünün bazı duvarları yıkılmış, sekizgen kasnak üzerine oturmuş bir kubbe ile örtülü sıcaklık bölümü ise günümüze kadar ulaşabilmiştir. Halen Gümüşçüler Çarşısı olarak kullanılmaktadır.

Bursa
Bursa
Bursa Solaryumlar, Hamamlar ve Saunalar

GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) GİDEN BURULAŞ OTOBÜSLERİ

GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) Nerdedir? GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) Nasıl Gidilir?

Yol Tarifi Bursa Şehir Rehberi'ni kullanarak GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) nerededir, GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) nasıl gidilir anında öğrenin! Yol Tarifi'nin Bursa şehir rehberinde GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) adres ve telefon bilgilerini alabileceğiniz gibi Bursa'de bulunan diğer Solaryumlar, Hamamlar ve Saunalar listesine ulaşabilirsiniz. İşte bu sayfada bulabileceğiniz bilgiler:

  • GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) Yol Tarifi: Yol Tarifi'nin GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) için hazırlamış olduğu bu sayfanın tepesinde Yol Tarifi haitası bulunmaktadır. Haritada GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) açık yeşil renkle işaretlenmiştir. Aynı zamanda, GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) yakınında bulunan BURULAŞ otobüs durakları da mavi renkle işaretlenmiştir.
  • GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) Nasıl Gidilir?: Yol Tarifi haritasında GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) yakınında bulunan otobüs durakları listelenmiştir. Bu duraklara tıklayarak o duraktan geçen BURULAŞ otobüslerini bulabilirsiniz. Ayrıca Yol Tarifi'nin "Oraya Nasıl Gidilir?" özelliğini kullanarak da bulunduğunuz yerden GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) nasıl gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  • GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) Adres, GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) Nerdedir?: Yol Tarifi Bursa şehir rehberinde GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) adresi "Bursa" olarak kaydedilmiştir.
  • GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) Telefon Numarası: Yol Tarifi Bursa şehir rehberinde kayıtlı GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) telefon numarası ""dir.
  • GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) Giden Otobüsler: Yol Tarifi haritasının hemen altında yer alan " GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) Giden BURULAŞ Otobüsleri" kısmında GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) yakınından geçen BURULAŞ otobüsleri listelenmiştir. Bursa belediyesi otobüsleri kalkış duraklarına göre sıralanmıştır. Bulunduğunuz yere en yakın BURULAŞ otobüs durağını bularak o duraktan GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) 'e hangi otobüsle gidebileceğinizi bulabilirsiniz.
  • Bursa Solaryumlar, Hamamlar ve Saunalar: Her gün genişleyen Yol Tarifi Bursa şehir rehberini kullanarak Bursa'de bulunan diğer Solaryumlar, Hamamlar ve Saunalar listesine ulaşabilirsiniz.

GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI (ŞENGÜL HAMAMI) YOL TARİFİ ETİKETLERİ

  • tarihi gümüşçüler çarşısı bursa