Sancakkale İZMIR

Sancakkale , İzmir

İzmir Anıtlar ve Tarihi Yerler

İzmir'in 3 kalesinden bir tanesi. Kadifekale (Pagos) günümüze kadar ulaşmıştır. Ok Kalesi (Neon Kastron, St. Peter / Pier) yıkılmıştır. Kemeraltı'nın bulunduğu bölgedeydi. Ve 3. kale Sancakkale. Şuan ziyarete açık değildir. Askeri alan içerisindedir.Kalenin bilindik tarihi 1472'ye kadar uzanır. Kayıtlara göre, İzmir'in Venediklilerin saldırısına uğramasıyla kale tahrip olmuş, Osmanlı egemenliği sırasında Köprülü Mehmet Paşa tarafından yeniden yaptırılmış. 1688 depremiyle hasar almış ve bundan sonrada bir kaç kez daha tadilat edilmiştir.

İzmir
İzmir
İzmir Anıtlar ve Tarihi Yerler

Sancakkale GİDEN ESHOT OTOBÜSLERİ

Sancakkale Nerdedir? Sancakkale Nasıl Gidilir?

Yol Tarifi İzmir Şehir Rehberi'ni kullanarak Sancakkale nerededir, Sancakkale nasıl gidilir anında öğrenin! Yol Tarifi'nin İzmir şehir rehberinde Sancakkale adres ve telefon bilgilerini alabileceğiniz gibi İzmir'de bulunan diğer Anıtlar ve Tarihi Yerler listesine ulaşabilirsiniz. İşte bu sayfada bulabileceğiniz bilgiler:

  • Sancakkale Yol Tarifi: Yol Tarifi'nin Sancakkale için hazırlamış olduğu bu sayfanın tepesinde Yol Tarifi haitası bulunmaktadır. Haritada Sancakkale açık yeşil renkle işaretlenmiştir. Aynı zamanda, Sancakkale yakınında bulunan ESHOT otobüs durakları da mavi renkle işaretlenmiştir.
  • Sancakkale Nasıl Gidilir?: Yol Tarifi haritasında Sancakkale yakınında bulunan otobüs durakları listelenmiştir. Bu duraklara tıklayarak o duraktan geçen ESHOT otobüslerini bulabilirsiniz. Ayrıca Yol Tarifi'nin "Oraya Nasıl Gidilir?" özelliğini kullanarak da bulunduğunuz yerden Sancakkale nasıl gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  • Sancakkale Adres, Sancakkale Nerdedir?: Yol Tarifi İzmir şehir rehberinde Sancakkale adresi "İzmir" olarak kaydedilmiştir.
  • Sancakkale Telefon Numarası: Yol Tarifi İzmir şehir rehberinde kayıtlı Sancakkale telefon numarası ""dir.
  • Sancakkale Giden Otobüsler: Yol Tarifi haritasının hemen altında yer alan " Sancakkale Giden ESHOT Otobüsleri" kısmında Sancakkale yakınından geçen ESHOT otobüsleri listelenmiştir. İzmir belediyesi otobüsleri kalkış duraklarına göre sıralanmıştır. Bulunduğunuz yere en yakın ESHOT otobüs durağını bularak o duraktan Sancakkale 'e hangi otobüsle gidebileceğinizi bulabilirsiniz.
  • İzmir Anıtlar ve Tarihi Yerler: Her gün genişleyen Yol Tarifi İzmir şehir rehberini kullanarak İzmir'de bulunan diğer Anıtlar ve Tarihi Yerler listesine ulaşabilirsiniz.

Sancakkale YOL TARİFİ ETİKETLERİ

  • izmir ok kalesi