Wilkinson Evi İZMIR

Wilkinson Evi , İzmir

İzmir Anıtlar ve Tarihi Yerler

Bornova’nın eski köşklerinden biri olan Wilkinson Evi, o yıllarda dönemin ünlü “Büyük Evi”nde (şimdiki Ege Üniversitesi Rektörlüğü) oturan Herbert Whittall tarafından 1865 yılında yaptırılmıştır. Konut, 2006 yılında tamamlanan restorasyon çalışmaları sonucu Ege Üniversitesi “50.Yıl Köşkü” adıyla hizmet vermeye başlamıştır. 50. Yıl Köşkü, Ege Üniversitesi’nin kampüs alanı dışında çeşitli sanat etkinliklerinin düzenlendiği bir sanat merkezi olarak hizmet vermektedir. Köşkte ayrıca Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Şube Müdürlüğü de yer almaktadır.

İzmir
İzmir
İzmir Anıtlar ve Tarihi Yerler

Wilkinson Evi GİDEN ESHOT OTOBÜSLERİ

Wilkinson Evi Nerdedir? Wilkinson Evi Nasıl Gidilir?

Yol Tarifi İzmir Şehir Rehberi'ni kullanarak Wilkinson Evi nerededir, Wilkinson Evi nasıl gidilir anında öğrenin! Yol Tarifi'nin İzmir şehir rehberinde Wilkinson Evi adres ve telefon bilgilerini alabileceğiniz gibi İzmir'de bulunan diğer Anıtlar ve Tarihi Yerler listesine ulaşabilirsiniz. İşte bu sayfada bulabileceğiniz bilgiler:

  • Wilkinson Evi Yol Tarifi: Yol Tarifi'nin Wilkinson Evi için hazırlamış olduğu bu sayfanın tepesinde Yol Tarifi haitası bulunmaktadır. Haritada Wilkinson Evi açık yeşil renkle işaretlenmiştir. Aynı zamanda, Wilkinson Evi yakınında bulunan ESHOT otobüs durakları da mavi renkle işaretlenmiştir.
  • Wilkinson Evi Nasıl Gidilir?: Yol Tarifi haritasında Wilkinson Evi yakınında bulunan otobüs durakları listelenmiştir. Bu duraklara tıklayarak o duraktan geçen ESHOT otobüslerini bulabilirsiniz. Ayrıca Yol Tarifi'nin "Oraya Nasıl Gidilir?" özelliğini kullanarak da bulunduğunuz yerden Wilkinson Evi nasıl gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  • Wilkinson Evi Adres, Wilkinson Evi Nerdedir?: Yol Tarifi İzmir şehir rehberinde Wilkinson Evi adresi "İzmir" olarak kaydedilmiştir.
  • Wilkinson Evi Telefon Numarası: Yol Tarifi İzmir şehir rehberinde kayıtlı Wilkinson Evi telefon numarası ""dir.
  • Wilkinson Evi Giden Otobüsler: Yol Tarifi haritasının hemen altında yer alan " Wilkinson Evi Giden ESHOT Otobüsleri" kısmında Wilkinson Evi yakınından geçen ESHOT otobüsleri listelenmiştir. İzmir belediyesi otobüsleri kalkış duraklarına göre sıralanmıştır. Bulunduğunuz yere en yakın ESHOT otobüs durağını bularak o duraktan Wilkinson Evi 'e hangi otobüsle gidebileceğinizi bulabilirsiniz.
  • İzmir Anıtlar ve Tarihi Yerler: Her gün genişleyen Yol Tarifi İzmir şehir rehberini kullanarak İzmir'de bulunan diğer Anıtlar ve Tarihi Yerler listesine ulaşabilirsiniz.

Wilkinson Evi YOL TARİFİ ETİKETLERİ

  • 50. yıl köşkü ne nasıl gidilir